A A A

KONKURS „KLIMAT W CZASACH NETFLIXA”

czwartek, 20 lipca 2023


Konkurs realizowany  jest w ramach projektu „Zielono-niebieska infrastruktura w Polkowicach”, dofinansowany jest z Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach Programu „Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu”.

Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy i nauki z zakresu ochrony środowiska oraz kształtowanie wśród mieszkańców gminy Polkowice trwałych nawyków przyczyniających się do dbałości o stan środowiska naturalnego, w tym klimat. Ponadto celem konkursu jest uświadomienie społeczeństwa o zagrożeniach dla ekosystemów, wynikających z wykorzystywania nieodnawialnych źródeł energii, zachodzących zmianach klimatu (np. globalnego ocieplenia) oraz sposobach na poprawę jakości powietrza, zagospodarowania wód opadowych i oszczędzania wody.

Uczestnikiem Konkursu może być każda osoba fizyczna zamieszkująca na terenie gminy Polkowice.

Zadaniem uczestnika jest wykonanie filmu o tematyce proekologicznej. Film musi trwać od 2 do 3 minut.

Zgłoszenia należy dostarczyć do 29 września 2023 roku do godziny 14:00

Wyniki konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi podczas konferencji realizowanej w ramach realizacji projektu w dniu 16 listopada 2023 r.

PLIKI DO POBRANIA:

  1. Regulamin konkursu

 

Projekt „Zielono-niebieska infrastruktura w Polkowicach” dofinansowany jest z Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021
w ramach Programu „Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu”

Projekt „Zielono-niebieska infrastruktura w Polkowicach” korzysta z dofinansowania o wartości 4 883 320 zł otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.
Celem projektu jest zwiększenie odporności Gminy Polkowice na zjawisko zmian klimatu, adaptowanie się do ich skutków oraz przeciwdziałanie ich postępowaniu przy jednoczesnym podnoszeniu świadomości ekologicznej społeczeństwa.